Altrova Health przedstawiła wyniki za III kwartał roku fiskalnego 2026
Altrova Health Inc. (CSE: ROVA; OTCQB: ATVHF; FSE: WF8) przedstawiła wyniki finansowe za okresy trzech i dziewięciu miesięcy zakończone 30 czerwca 2026 roku. Spółka opublikowała skrócone śródroczne skonsolidowane sprawozdanie finansowe oraz powiązane omówienie wyników i sytuacji finansowej na swoim profilu w systemie SEDAR+ pod adresem www.sedarplus.ca. Wszystkie kwoty podane w komunikacie są wyrażone w dolarach kanadyjskich (CAD).
W pierwszych dziewięciu miesiącach roku fiskalnego 2026 Altrova Health osiągnęła 112 000 CAD przychodów, w porównaniu z 15 551 CAD w analogicznym okresie poprzedniego roku. Był to pierwszy istotny przychód komercyjny spółki. Wdrożone w ciągu ostatniego roku działania dystrybucyjne i komercjalizacyjne zaczęły po raz pierwszy przekładać się na powtarzalną aktywność handlową.
Do najważniejszych wydarzeń w tym okresie należały:
- dalsza sprzedaż urządzeń NIRLAB SA (NIRLAB),
- rozszerzenie partnerstw ze społecznościami rdzennymi oraz ludami First Nations,
- planowane ponowne wprowadzenie do sprzedaży oferty pasków do szybkiego wykrywania firmy Drug Lab 118 Ltd.,
- zakończenie zmiany marki oraz rozszerzenie notowań transgranicznych. Akcje są obecnie notowane jako Altrova Health Inc. na CSE pod tickerem ROVA oraz na OTCQB pod tickerem ATVHF, co ujednolica kanadyjską i amerykańską tożsamość giełdową spółki z jej platformą ochrony zdrowia,
- obniżenie uznaniowych kosztów działalności. Koszty ogólnego zarządu, relacji inwestorskich oraz usług profesjonalnych spadły rok do roku, mimo rozwijania działalności handlowej.
„Ten kwartał jest dla Altrova ważnym punktem zwrotnym” – powiedział Geoff Benic, dyrektor generalny Altrova Health. „Wygenerowanie pierwszych znaczących przychodów ze sprzedaży produktów pokazuje nam, że zbudowane w ciągu ostatniego roku relacje dystrybucyjne i partnerstwa handlowe zaczynają przekładać się na rzeczywistą działalność. Wraz z odświeżonym składem zarządu i zespołu kierowniczego budujemy, naszym zdaniem, fundamenty, które pozwolą utrzymać tę dynamikę”.
„Ten kwartał odzwierciedla kierunek, którego rada dyrektorów oczekuje od zespołu zarządzającego” – powiedział Tony Clement, przewodniczący rady dyrektorów Altrova Health. „Spółka zaczyna pokazywać rzeczywisty postęp komercyjny, a jednocześnie robi to przy dyscyplinie finansowej i sile przywództwa wymaganych na tym etapie rozwoju. Zadaniem rady jest teraz dalsze egzekwowanie tego standardu od zarządu”.
Wyniki za dziewięć miesięcy zakończonych 30 czerwca 2026 roku, w porównaniu z analogicznym okresem 2025 roku, przedstawiały się następująco:
- przychody: 112 000 CAD wobec 15 551 CAD,
- zysk brutto: 62 488 CAD wobec 9 702 CAD,
- marża brutto, czyli udział zysku brutto w przychodach: 55,8% wobec 62,4%,
- strata netto i strata całkowita: 2 351 996 CAD wobec 1 098 177 CAD.
Wyniki trzeciego kwartału fiskalnego pokazują, że działania dystrybucyjne i komercjalizacyjne prowadzone przez rok po raz pierwszy przełożyły się na mierzalne rezultaty handlowe. Przychody wzrosły do 112 000 CAD, ponieważ sprzedaż za pośrednictwem kanałów NIRLAB przeszła od pojedynczych transakcji do bardziej regularnej aktywności komercyjnej.
W ślad za przychodami wzrósł również zysk brutto, który osiągnął 62 488 CAD. Oznacza to, że wyższa sprzedaż przełożyła się także na wyniki na poziomie produktów, a nie tylko na wzrost przychodów. Marża brutto spadła do 55,8% z 62,4%, co odpowiada przejściu od niewielkiej liczby transakcji na wczesnym etapie w poprzednim okresie do szerszej sprzedaży komercyjnej w bieżącym roku.
Strata netto i strata całkowita zwiększyły się do 2 351 996 CAD z 1 098 177 CAD. Ponad 60% tej zmiany wynikało z dwóch pozycji niegotówkowych, czyli takich, które nie wiązały się z bieżącym wydatkiem gotówkowym, a nie z podstawowych kosztów działalności.
Pierwszą pozycją był jednorazowy koszt w wysokości 330 640 CAD, ujęty po wzajemnym rozwiązaniu w maju 2026 roku umowy dotyczącej wyłącznej licencji. Kwota ta oznaczała odpis pozostałej wartości bilansowej licencji, a nie wydatek gotówkowy. Drugą pozycją był wzrost o 463 785 CAD niegotówkowych kosztów wynagrodzeń opartych na akcjach, związany z nabywaniem uprawnień do opcji na akcje.
Pozostała część wzrostu straty wynikała z wyższych wynagrodzeń kadry zarządzającej i opłat konsultingowych wspierających rozszerzoną platformę działalności operacyjnej spółki. Wpływ ten częściowo zrównoważyły niższe koszty ogólnego zarządu, relacji inwestorskich i usług profesjonalnych. Altrova Health podała, że podstawowe gotówkowe koszty działalności pozostały pod kontrolą mimo zwiększenia aktywności handlowej.
Altrova Health Inc. jest kanadyjską spółką publiczną rozwijającą portfolio rozwiązań z zakresu wykrywania zagrożeń, ochrony, leczenia i dobrego samopoczucia. Obecne portfolio obejmuje wyłączne prawa do dystrybucji w Kanadzie urządzenia NIRLIGHT firmy NIRLAB SA do analizy narkotyków, linię produktów ToxiShield do wykrywania fentanylu i substancji dodawanych do napojów oraz linię produktów O-Spray. Portfolio uzupełniają paski do szybkiego wykrywania oferowane przez spółkę zależną Drug Lab 118 Ltd.
▸ Komentarze (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy/pierwsza — daj znać co myślisz.